Çörekotu Yağı 100ml

45.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar


Ürün Adı

Çörekotu Yağı

İçeriği

Çörekotu Yağı (Nigellae sativae oleum)

Ambalaj

100 ml

Elde Edilme Metodu

Soğuk pres yöntemiyle elde edilmiştir.

 

 

Bilgi


Çörekotu siyah tohumları ve acımtırak tadı olan tek yıllık bir bitkidir. Son derece şifalı bir bitki olan çörekotu içeriğinde sabit ve uçucu yağlar, çeşitli alkoloidler, saponinler  ve tanen bulunur. Omega-3 ve omega-6 yağ asidi ihtiva etmenin yanında, selenyum, çinko, demir, bakır, kalsiyum mineralleri ve yüksek oranda E vitamini içermektedir. Çörekotunun tohumlarından çörekotu tohumu yağı elde edilir.

Kullanım Önerisi


Günde 3 defa bir ölçek (5ml) içilebilir. Salata ve yemeklere ilave edilebilir.

 

Muhafazası


-Oda sıcaklığında (15-30° C) muhafaza ediniz.

-Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

-Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

 

Uyarılar

-Hamile ve çocukların kullanmadan önce hekime danışması gerekmektedir.

-İlaç değildir.

-Sağlığı desteklemek amacıyla üretilmiş ürünlerdir.


Çörekotu Yağı 

 http://bitem.bezmialem.edu.tr/images/corekotu-yag.pdf 


  • Astım,bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kanıtlanmış etkilere sahiptir.
  • Egzama ve sedef  hastalığı gibi deri hastalıklarında hastalıklı bölgeye ovularak kullanılır.
  • Saç dökülmesini ve kepeği önlemek amacıyla başa sürülerek kullanılabilir.
  • Toz allerjisi, akne, nörodermatit ve Genel İmmun (Bağışıklık) sistem zayıflığı hastalıkların iyileşmesinde etkilidir.
  • Bağışıklığı güçlendirir.
  • Anti-kanser özellikleri ile tümör hacminin azaltılmasında, yayılmasını hızlı bir şekilde önlemede çok yüksek bir etkinliğe sahip olduğu bildirilmiştir.
  • Sindirim sistemini rahatlatır.Gaz söktürücü özelliği ile dikkat çekicidir.
  • Kolesterolü dengede tutarak kan basıncını ve yüksek tansiyonu düşürür.

http://bitem.bezmialem.edu.tr/images/corekotu-yag.pdf     


FİTOMER HAKKINDA


İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2010' yılında kurulan bir VAKIF Üniversitesidir.

“ İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama merkezi (FİTOMER)” Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi ve İstanbul kalkınma ajansının destekleriyle kurulan Türkiye’ nin ilk ve tek YÖK onaylı Fitoterapi merkezidir.

Bu kuruluş, Üstün teknoloji ve bilgi birikimini kullanarak etik değerler ve modern bilimin ışığında Fitoterapi ürünlerini doğru biçimde üretmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.

FİTOMER markası fitoterapi, aromaterapi ve apiterapi uygulamalarını

çalışmalarına dahil ederek uzman kadrosuyla beraber tüm kalite analizleri

Bezmialem Fitoterapi Merkezinde (BİTEM) yapılarak üretim yapmaktadır.

http://bitem.bezmialem.edu.tr 

http://bitem.bezmialem.edu.tr/images/corekotu-yag.pdf 


FİTOMER, %100 doğal ürünleriile insan sağlığına en yüksek faydayı sunmayı ilke edinmiştir.

Aynı zamanda etik değerler ve Modern bilimin ışığında Fitoterapiyi uygulayarak Toplum sağlığının korunması, iyileştirilmesi, tedavi amaçlı Bitkisel ürünlerin kullanımı ile ilgili araştırmalar yapan, Bitkisel ürünlerin standardizasyonu, kalite kontrolleri ve ruhsatlandırma alanında uzman desteğinin sağlandığı bir kuruluştur.

http://bitem.bezmialem.edu.tr/

Ulusal ve uluslararası mevzuat çerçevesinde bitkisel hammaddeleri kullanarak yeni fonksiyonel gıda, takviye edici gıda, kozmetik ve bitkisel ilaçlar geliştirilmesi yönündeki tüm süreçlere katkıda bulunmak, ürünlerin kalitesinin arttırılmasını sağlamak, sorunları giderilmesi yönünde ilgili sektörler ile bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Araştırma ve uygulamalar modern ve bilimsel yöntemler ile yapılmaktadır. Bünyesinde Geliştirdiği ürünler ile Sağlıkta öncü olmayı hedeflemektedir.

Uzman kadrosu, geniş laboratuvar cihazlarıyla mevzuatlara ve standartlara uygun üretimler yapmaktadır.

Üretilen her bir hammaddenin analizi uzmanlar tarafından en ayrıntılı şekilde yapılmakta ve kalitesi bilimsel olarak kanıtlandıktan sonra satışa sunulmakta.

Beslenme, bilinçli bir şekilde planlandığında sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir öğesi, vücut direncinin arttırılarak hastalıklara karşı korunma, daha kaliteli bir yaşam sürme gibi fonksiyonları yerine getirmede önemli bir etkendir.

Yapılan bilimsel çalışmalar, gıdaların doğal olarak ve doğru tüketilmesinin insan sağlığı açısından önemini vurgulamaktadır.

Sağlık ve Kozmetikte Bitkisel Yağların önemi

Sağlık ve Kozmetikte kullanılan Doğal bitkisel yağlar, olumlu etkileri sayesinde birçok ürünün içeriğinde yer almaktadır. Son yıllarda Dünyada ve Ülkemizde fonksiyonel gıda olarak çok fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde doğal bitkisel yağlar yaşamın birçok alanında pratik çözümler sunduğu için artık yaşamamıza girmiştir.


Soğuk Pres Yağlar ve Sağlığımız


Yağlar, İnsanın beslenmesi için gerekli olan en önemli olan organik maddelerden biridir. Sadece Yüksek enerji kaynağı değil, yağda çözülen vitaminler bulundurmaları, proteinler ile birleşerek lipoproteinleri oluşturmaları ve metabolik aktivitelerde görev almaları bakımından da önemlidirler.


Soğuk pres yağlar ısı uygulanmadan sadece mekanik işlemler ile yağın doğasını bozmadan üretilirler. Trans yağ asitleri oluşturmaz. A,D,E, ve K, vitaminlerini de bünyelerinde bulundururlar. Bu durum beslenme değeri açısından çok önemlidir. Yüksek sağlık koruyucu, güçlendirici ve antioksidan etkiye sahiptirler.


Katkı ve koruyucu madde içermez. Proses sürecince yüksek derecede ısı işlemine maruz kalmaz. Böylece fayda sağlayan maddeler bakımından çok zengindirler.


Kalp damar sağlığını korumaya yardımcıdırlar. Kötü kolesterol olarak bilenen LDL’nin antioksidan etki ile giderilebildiği bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir.


Bu yağlar içindeki elzem maddelerin faydalarını korumaları için doğrudan tüketilmeli, pişirme ve kızartma gibi işlemlere maruz bırakılmamalıdır.


Bizler;


Ayvalık Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü (VAKIFLAR) olarak, Üniversitemizin Ürettiği, Kalitesi kanıtlanmış adeta bir sağlık iksiri olan Doğal ve Soğuk pres Güvenilir Bitkisel yağ ürünlerimizi Sizlere sunarak sağlığımızın korunması ve güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.


Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!