FORM ÇAYI (Doğal Bitki Çayı) 65 Gr.

22.00 TL
Ürün Stokda yok.
Hızlı Gönderim Stokta Yok
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

Çaylar

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Olarak
Bitkilerin En Doğal Haliyle Sağlığınızı Koruyor ve Güçlendiriyoruz.


Bilimin ışığında Bitkisel Tıbbi çaylar nedir 


Bitkilerin ürettikleri bazı bileşenler beslenmemize katkı sağlarken bazıları ise hastalıkları iyileştirmede veya hastalıklardan korunmada yararlıdır. Bu farklı yapıdaki etken maddeler bazen bitkinin tamamında, bazen de belirli organlarında (yaprak, çiçek, tohum, kök, kabuk vb.​) bulunur.


Hastalıkları iyileştirmede ve hastalıklardan korunmada yararlı maddeleri içeren bitkilere tıbbi bitki, bu etken maddeleri içeren kısımlarına ise drog denir.

Bitkilerin en uygun, en basit en yaygın kullanım şekli çaylarıdır. Tıbbi çaylar günlük rahatsızlıklar olarak adlandırılan şikâyetlerin iyileştirilmesinde; tedavi edici değere sahip bileşenleri içeren bitki veya bitki parçalarından belirli yöntemler ile hazırlanan karışımlar dır.


Tıbbi çaylar düzenli ve belirli süreler kullanıldığı zaman etkileri daha belirgindir. Bu nedenle hastalıklardan korunmak ve destek amacıyla kullanılan tıbbi çayların hekim, eczacı ve sağlık profesyonellerinin önerdiği şekliyle kullanılması gerekmektedir.

Tıbbi çaylar hekim, eczane ve diyetisyenlerin; fitoterapi ve diyet uygulamalarında kullanılmak üzere dünya kalite standartlarına uygun olarak tüketime hazır hale getirilmektedir.Doğadan özenle toplanan ve kurutulan tıbbi bitkilerimiz; koku, aroma ve etkili bileşenlerinin en yüksek olduğu dönemde uzman ekibimizin kontrolünde analizi yapılarak istenen ve kriterler göz önüne alınarak paketlenmektedir.Üretim yerlerini, hammadde olarak kullanılan bitkileri veya bitki kısımlarında sağlık için gerekli analizlerin yapılması, Bitki karışımlarda pestisit, herbisit ve ağır metal kontrolü son derece önemlidir.

Piyasadan alınan ve olması gereken kontrolleri yapılmadan ucuza  üretilen bitkisel çayların tüketilmesinde son derece dikkat etmek gerekir. Sağlıklı olalım derken Sağlığımızdan olmak içten bile değildir. 

Bu yüzden  güvenilmeyen, nasıl üretildiği bilinmeyen marka ve ürünlerin kullanılması sakıncalı olabilir. 


​FORM  ÇAYI

 

Formda kalmak fiziksel ve ruhsal sağlığın dengede olması için önemli bir unsurdur. Doğru karıştırılmış bitkiler yağların enerji kaynağına dönüşmesine ve azalmasına destek olur.


Fitomer Form çayı, sindirimi kolaylaştırırken vücudun toksinlerden arındırılmasına yardımcı olur. İçeriğindeki bitkiler sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve diyet programlarında kullanılması uygundur.

Dikkat  :  Bu bir İlaç değildir.

İçindekiler

Yeşilçay (Camellia sinensis L.),

Limon kabuğu (Citrus limon L.),

Çin tarçın kabuğu ( Cinnamomum cassia Blume),

Kiraz sapı (Prunus avium L),

Hibisküs çiçeği (Hibiscus esculentus L.),

Elma meyvesi (Pyrus malus L.)

fiyat

FİYATI ÇOK PAHALIDIR. UCUZLATASINIZ. — ŞAHMERT ÖZCAN ( 1 October 2019, Tuesday 12:03)
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!