GEMLİK ÇEŞİDİ SİYAH SELE ZEYTİN 1 KG (XL)

32.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

GEMLİK ÇEŞİDİ SOFRALIK SİYAH SELE ZEYTİNİ:
Gemlik çeşidi küçük çekirdeği, ince kabuğu ve etli yapısıyla sofralık değeri yüksek bir zeytin çeşidim-izdir.

Siyah renk döneminde hasat edilen zeytinler önce bünyelerinde bulunan acılık maddesini çıkartmak ve yeme olgunluğuna getirmek için salamura(tuzlu su) içerisinde doğal fermantasyona bırakılır. Tatlanan zeytinler doğal havalandırma ve kurutmayla bünyelerinde kalan fazla su daneden uzaklaştırılır.
Yuzeylerinin kıvırcık olma sebebi budur. Zeytinler bu işleme tekniğinde çeşidin doğal siyah rengini taşırlar.Daha sonra zeytinler kalibre edilerek dane iriliklerine (  XL,  L ,  M) göre tasnif edilir. Artı aroma katmak ve korumak için zeytinler yağ ve sirke karışımıyla harmanlanarak ambalajlanır.

Hiç bir zeytin çeşidimiz de  Kimyasal  Boya, Renklendirici,

aroma verici veya sağlığa zararlı hiç bir  katkı maddesi kesinlikle yoktur. 


Türk Gıda Kodeksi Sofralık Zeytin Tebliğine göre Üretilmiştir. 


Kapağını açtıktan sonra buzdolabında muhafaza ediniz ve ambalajın tabanında biriken yağlı sirkeli karışımı ara ara ambalajı ters çevirerek zeytinleri harmanlayınız.

GEMLİK ÇEŞİDİ SİYAH SELE ZEYTİNİ

Zeytin ağaçları; dört mevsim doğanın canlı kaldığı   Bölgesinin doğal iklim koşullarında verimleşen bereketli  topraklarını, kendine yaşam alanı olarak seçmiştir.

Gemlik çeşidi ülkemizin önemli sofralık çeşitlerinden biridir. Küçük çekirdeği, ince kabuğu ve etli yapısı ile yeme kalitesi yüksektir.


NASIL ÜRETİYORUZ


Gemlik siyah sele zeytinlerimizi, meyvenin ağaç üzerinde siyah renge ulaştığı dönemde hasat edilen ham maddelerden seçiyoruz

Aroma ve tat kaybına uğramaması için bekletmeden işlemeye alıyoruz.

Hiçbir kimyasal kullanmadan Sadece tuzlu su içinde ortama  hava vererek tatlandırıyoruz

Yeme kalitesini iyileştirmek için Danede kalan fazla suyu uzaklaştırmak üzere özel yapılmış fırınlarda tamamen doğal yöntemle kurutuyoruz.

Hem Aromasını daha da zenginleştirmek hem de yüzeyini kaplayarak koruma sağlamak üzere doğal sirkeli yağla harmanlıyoruz.

Ambalajlayarak tüketime sunuyoruz.

Ambalajda zeytin rengi genellikle siyahtır ve bu onun hasat zamanından kaynaklı doğal rengidir.

Ürünlerimiz katkısız ve doğaldır, Uyguladığımız işleme tekniğinin her aşaması bu sonuca odaklıdır.

Tuz oranları düşüktür.

Dene iriliği zeytinlerde fiyat belirlemede bir unsur olmakla birlikte, bir lezzet kriteri değildir.

 

XL, GEMLİK SELENİN EN İRİ BOYUDUR.
 

TÜKETİM ÖNERİLERİ

 

Kapağı açılmamış ambalajları evinizin en serin yerinde muhafaza ediniz.

Kapağını açtığınız ambalajı mutlaka buzdolabında tutunuz.

Her açma kapama sırasında ambalaj içine giren hava ürünün bozulmasına sebep olabilir.

 

Tüketeceğiniz kadar çıkartın ve kalanı ambalaja ilave etmeyin, fark etmediğiniz diğer bir yiyeceğin bulaşanı zeytinde bozulma yapabilir.

Tane yüzeyinde ki yağ zamanla ambalaj tabanına doğru süzülür. Ara ara ambalajı alt üst ediniz.

 

Zeytinyağı, kırmızı pul biber, kekik, karabiber ve limon suyu ile hazırlanmış sosla tüketim hem aromayı arttıracak hem de sağlık iksiri zeytinyağı ile güne başlamış olacaksınız.

VAKIFLAR VE ZEYTİN

 

Zeytin, 150 ila 300 yıl ekonomik olarak ürün verip, asırlarca hayatta kalabilen  ölümsüz zeytin ağacının mucizevi meyvesidir.

 

       Mucizevi meyvedir çünkü; kalp sağlığından damar tıkanıklığına, kolesterolden şeker hastalığına, sindirim sisteminden sac ve cilt bakımına kadar olumlu etkileri ile tedavi edici yönü geçmişten itibaren bilinmekle birlikte artık bilimsel olarak ta ispatlanmıştır.

 

Yaprağında, meyvesinde ve yağında doğal olarak içerdiği antioksidanlar kanser önleyicidir. Kan hücreleri için demir kaynağıdır.

 

Sağlık iksiri bu meyve enerji deposu olmanın yanı sıra içerdiği lipoproteinlerle bir çeşit yapı malzemesidir. Meyvesinde  yüksek oranda yağ bulunduğundan kalori ve biyolojik değeri yüksektir. Zeytine tat, renk, aroma veren ve kabuk ve kabuk altı bölgede yoğun olarak bulunan fenoller yine önemli antioksidan özellikte bileşenlerdir.

 

Sayısız faydaları keşfedilmiş ve kanıtlanmıştır ki; sağlıklı ve uzun yaşama bilinci insanları Akdeniz beslenme tarzının temeli olan zeytin ve zeytinyağı tüketimine yönlendirmiştir.

 

Vakıf zeytinlikler İşletme Müdürlüğü olarak bu sağlık iksiri ürünü VAKIFLAR markası ile tüketiciye sunuyoruz, sunmaya devam edeceğiz , daha çok kitleye ulaşarak bu sağlıklı yaşam koşusunda yanlarında olacağız.

       

Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!