GEMLİK ÇEŞİDİ YEŞİL KIRMA ZEYTİN 900 Gr

18.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

GEMLİK ÇEŞİDİ KIRMA YEŞİL ZEYTİN  Ağaç üzerinde zeytin yeşil renkte iken toplanır. Özenle seçilen zeytinler kırılır, sadece tuz ve su kullanarak doğal fermantasyonla tatlandırılır. Ambalajda Zeytinyağı, limon,ve limontuzu ile aroması zenginleştirilir. 


Kapağını açtıktan sonra kendi suyunda buzdolabında muhafaza ediniz.

NASIL ÜRETİYORUZ   : 

https://www.youtube.com/watch?v=WMKAjRhHwTQ&t=13s 


XL, GEMLİK SELENİN EN İRİ BOYUDUR.

 


TÜKETİM ÖNERİLERİ


 Kapağı açılmamış ambalajları evinizin en serin yerinde muhafaza ediniz.


Kapağını açtığınız ambalajı mutlaka buzdolabında tutunuz.


Her açma kapama sırasında ambalaj içine giren hava ürünün bozulmasına sebep olabilir.


 Tüketeceğiniz kadar çıkartın ve kalanı ambalaja ilave etmeyin, fark etmediğiniz diğer bir yiyeceğin bulaşanı zeytinde bozulma yapabilir.


Tane yüzeyinde ki yağ zamanla ambalaj tabanına doğru süzülür. Ara ara ambalajı alt üst ediniz.


 Zeytinyağı, kırmızı pul biber, kekik, karabiber ve limon suyu ile hazırlanmış sosla tüketim hem aromayı arttıracak hem de sağlık iksiri zeytinyağı ile güne başlamış olacaksınız.


VAKIFLAR VE ZEYTİN


Zeytin, 150 ila 300 yıl ekonomik olarak ürün verip, asırlarca hayatta kalabilen  ölümsüz zeytin ağacının mucizevi meyvesidir.


        Mucizevi meyvedir çünkü; kalp sağlığından damar tıkanıklığına, kolesterolden şeker hastalığına, sindirim sisteminden sac ve cilt bakımına kadar olumlu etkileri ile tedavi edici yönü geçmişten itibaren bilinmekle birlikte artık bilimsel olarak ta ispatlanmıştır.


 Yaprağında, meyvesinde ve yağında doğal olarak içerdiği antioksidanlar kanser önleyicidir. Kan hücreleri için demir kaynağıdır.


 Sağlık iksiri bu meyve enerji deposu olmanın yanı sıra içerdiği lipoproteinlerle bir çeşit yapı malzemesidir. Meyvesinde  yüksek oranda yağ bulunduğundan kalori ve biyolojik değeri yüksektir. 


Zeytine tat, renk, aroma veren ve kabuk ve kabuk altı bölgede yoğun olarak bulunan fenoller yine önemli antioksidan özellikte bileşenlerdir.


 Sayısız faydaları keşfedilmiş ve kanıtlanmıştır ki; sağlıklı ve uzun yaşama bilinci insanları Akdeniz beslenme tarzının temeli olan zeytin ve zeytinyağı tüketimine yönlendirmiştir.


 Vakıf zeytinlikler İşletme Müdürlüğü olarak, bu sağlık iksiri ürünü VAKIFLAR markası ile tüketiciye sunuyoruz, sunmaya devam edeceğiz , daha çok kitleye ulaşarak bu sağlıklı yaşam koşusunda yanlarında olacağız.


Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!