Hakkımızda

Vakıflar; Tarihtir, Güvendir, Sağlıktır, Lezzettir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Küçükkuyu, Altınoluk, Edremit ilçelerini içine alan ve Edremit Körfez Bölgesi olarak bilinen hat üzerinde 14.000 dekar arazide yaklaşık 165.000 adet zeytin ağacı varlığına sahiptir.

Vakıf Arazilerin hepsi Kökleri tarihten gelen Bir inancın, Sevginin, Cömertliğin, Barışın temsilcisi Ecdat Yadigarı Emanetlerdir.

Bu Zeytinlik arazileri “ Ayvalık Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü ” eliyle yönetilmektedir. Müdürlüğümüz 1940 yılında ilk defa 3913 sayılı kanun ile kurulmuş ve Kuruluş amacı “ Vakıf zeytinliklerinin korunması, kollanması, ıslah edilmesi ve işletilmesidir. ”

Bu amaçla tarihten gelen bir Kamu bilinciyle, kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirdiği Zeytin, Zeytinyağı ve diğer ürünlerini ‘ VAKIFLAR ’ markası ile kendi satış noktalarında ve diğer yöntemler ile tüketiciyle buluşturmaktadır.

Zeytin, kutsal kitapların hepsinde adı geçen insanlık tarihi kadar eski, barışın simgesi, ölümsüzlüğün adı, bereketin timsali özel bir gıdadır.

İşletme Müdürlüğümüz olarak amacımız, Körfez Bölgesi ve yöresinin özenle seçilmiş zeytinlerinden, kendilerine has tat ve aromasını kaybettirmeyen, danedeki Zeytinin ve yağın kalitesini bozmayan işleme teknikleri uygulayarak tüketiciye natürel ürünler sunabilmektir.

Sayısız faydaları keşfedilmiş ve kanıtlanmıştır ki, Bu gün sağlıklı ve uzun yaşama bilinci insanları Akdeniz beslenme tarzının temeli olan zeytin ve zeytinyağı tüketimine yönlendirmiştir.

Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü olarak bu sağlık iksiri ürünü ve diğer ürünleri VAKIFLAR markası ile tüketiciye sunuyoruz. Sunmaya devam edeceğiz. Daha çok kitleye ulaşarak bu sağlıklı yaşam koşusunda yanlarında olacağız. Gün geçmiyor ki gıda sektöründe insan sağlığını tehdit eden ürünlerin tüketime sunulduğuna dair bir haber duymayalım.

Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğümüz:
“Vakıflar ; Tarihtir, Güvendir, Sağlıktır, Lezzettir.” Sloganını benimsemiştir.

Tarihtir; çünkü, geçmişten geleceğe bir kültürün ve Lezzetin taşınmasıdır, sosyal dayanışmanın temsilcisidir ve özü insandır.

Güvendir; çünkü, yıllardır ürettiği doğal, hilesiz ve katkısız gıdalar ile halkımızın tereddüt etmediği kurumsal bir kimliktir.

Sağlıktır; çünkü, tüketime sunduğu katkısız, doğal ve İnsan odaklı ürünlerle sağlığa doğrudan hizmet eder.

Lezzettir; çünkü, tüm ürünlerinde Gerçek, Doğal tat ve aroma ön plandadır. Bunları sizlere sunmak ve Hizmet etmekten Onur duyuyoruz.

Ürün Sepetinize eklendi!