KIR ÇİÇEĞİ BALI CAM KAVANOZ 850 GR

58.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

ÇİÇEK BALI;


Çiçek balları çam ballarına göre daha akışkan ( vizkozitesi düşük) rengi açık ( elde edildiği bitki türüne göre değişmekle birlikte), ve daha erken kristalleşir. Çiçek balları elde edildiği bitkinin kendine has koku ve aromasını ( ıhlamur, kestane balı gibi) taşır.


Günümüzde balla ilgili problemlerin başında tüketiciyi aldatmaya yönelik uygulamalar arının şeker şurubu ile beslenerek bal yapması, balın glikoz ve früktoz şurubundan yapılması , yanlış zamanlarda ve yanlış dozajda kullanılan ilaçların bala geçmesi ve hatalı ambalajlama ve depolama gelmektedir.


Balın kalitesini ve hileli olup olmadığını sadece balın renginden kokusundan anlamak mümkün değildir. Tek yöntem balın yapısının analiz edilmesidir.

O yüzden bal alırken GÜVENLİ VE MARKALI ürünler tercih edilmelidir. Balların kalitesi hilesiz ve kalıntısız olmasıyla ilgilidir. Çam veya çiçek balı daha faydalıdır, kalitelidir gibi bir yaklaşım da yanlıştır.


BAL, en saf, en  temiz ve şifa kaynağı bir gıdadır.


NASIL ÜRETİYORUZ


https://www.youtube.com/watch?v=hrCC3IsfmVA&t=7s İÇİNDE HİÇ BİR ŞEKİLDE YAPAY AROMA, TATLANDIRICI, KOKU VE TAT VERİCİ, LEZZET ARTTIRICI VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VEREN İLAVE KATKI MADDESİ ASLA YOKTUR.  


SADECE ARILARIN DOĞADAN DAMITTIĞI SAĞLIKLI  DOĞAL  BAL VARDIR. 
GÜVENLE TÜKETEBİLİRSİNİZ...


GERÇEK VE KATKISIZ BAL ZAMANLA KRİSTALLEŞİR ...
BALIN KRİSTALLEŞMESİ İÇİNDE ŞEKER KATKISI OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ ..


GERÇEK OLMAYAN BAL HİÇ BİR ZAMAN  KRİSTALLEŞMEZ ..


ALDIĞINIZ BALLARIN HER TÜRLÜ ANALİZLERİ   " İzmir  Ege Üniversitesi Laboratuvarlarında  "  Yaptırıldıktan sonra doldurulmaktadır.


Analiz sonuçlarına : https://www.vakifzeytinleri.gov.tr/gida-analizleri   adresinden ulaşabilirsiniz. 

VAKIFLAR   GÜVEN  DEMEKTİR. 

Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!