KIŞ ÇAYI (DOĞAL BİTKİ ÇAYI) 35 Gr.

22.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

Çaylar


                                                  KIŞ   ÇAYIHavaların soğumasıyla birlikte bağışıklık sistemimizi güçlendirecek önlemlere başvururuz. Bunlarında en pratik yolu doğru formüle edilmiş bir çay karışımıdır.


Kış rahatsızlıklarında pek çok bitkinin bu rahatsızlıkları yapan mikroorganizmalara etkileri hem de belirtileri azaltıcı, rahatlatıcı etkileri bilinmektedir.


Fitomer kış çayı, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtırken, bağışıklığınızı güçlendirerek günü zinde geçirmenize yardımcı olacaktır.


İçindekiler

Melisa yaprağı (Melissa officinalis L.),

Ihlamur çiçeği (Tilia sp),

Adaçayı (Salvia officinalis L.)

Papatya Çiçeği (Matricaria chamomilla L.),

Zencefil rizomu (Zingiber officinale L.),

Nane (Mentha piperita L.), 

Portakal kabuğu (Citrus sinensis L.)


Dikkat  :  Bu bir İlaç değildir.


Ö N E M L İ 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Olarak

Bitkilerin En Doğal Haliyle Sağlığınızı Koruyor ve Güçlendiriyoruz


Bilimin ışığında Bitkisel Tıbbi çaylar nedir 


Bitkilerin ürettikleri bazı bileşenler beslenmemize katkı sağlarken bazıları ise hastalıkları iyileştirmede veya hastalıklardan korunmada yararlıdır. Bu farklı yapıdaki etken maddeler bazen bitkinin tamamında, bazen de belirli organlarında (yaprak, çiçek, tohum, kök, kabuk vb.​) bulunur.Hastalıkları iyileştirmede ve hastalıklardan korunmada yararlı maddeleri içeren bitkilere tıbbi bitki, bu etken maddeleri içeren kısımlarına ise drog denir.Bitkilerin en uygun, en basit en yaygın kullanım şekli çaylarıdır. Tıbbi çaylar günlük rahatsızlıklar olarak adlandırılan şikâyetlerin iyileştirilmesinde; tedavi edici değere sahip bileşenleri içeren bitki veya bitki parçalarından belirli yöntemler ile hazırlanan karışımlar dır.Tıbbi çaylar düzenli ve belirli süreler kullanıldığı zaman etkileri daha belirgindir. Bu nedenle hastalıklardan korunmak ve destek amacıyla kullanılan tıbbi çayların hekim, eczacı ve sağlık profesyonellerinin önerdiği şekliyle kullanılması gerekmektedir.Tıbbi çaylar hekim, eczane ve diyetisyenlerin; fitoterapi ve diyet uygulamalarında kullanılmak üzere dünya kalite standartlarına uygun olarak tüketime hazır hale getirilmektedir.Doğadan özenle toplanan ve kurutulan tıbbi bitkilerimiz; koku, aroma ve etkili bileşenlerinin en yüksek olduğu dönemde uzman ekibimizin kontrolünde analizi yapılarak istenen ve kriterler göz önüne alınarak paketlenmektedir.


Üretim yerlerini, hammadde olarak kullanılan bitkileri veya bitki kısımlarında sağlık için gerekli analizlerin yapılması, Bitki karışımlarda pestisit, herbisit ve ağır metal kontrolü son derece önemlidir.


Piyasadan alınan ve olması gereken kontrolleri yapılmadan ucuza  üretilen bitkisel çayların tüketilmesinde son derece dikkat etmek gerekir. Sağlıklı olalım derken Sağlığımızdan olmak içten bile değildir. Bu yüzden  güvenilmeyen, nasıl üretildiği bilinmeyen marka ve ürünlerin kullanılması sakıncalı olabilir. 

http://fitomer.com.tr/tr/Sayfalar/Caylar.aspx 


FİTOMER   ÜRÜNLERİ


FİTOMER markası fitoterapi, aromaterapi ve apiterapi uygulamalarını çalışmalarına dahil ederek uzman kadrosuyla beraber tüm kalite analizleri Bezmialem Fitoterapi Merkezinde (BİTEM) yapılarak üretim yapmaktadır. 


FİTOMER, %100 doğal ürünleri ile insan sağlığına en yüksek faydayı sunmayı ilke edinmiştir. 


2018 yılında sabit yağ ve bitkisel çay üretimleri ile sektöre adım atan FİTOMER ilerleyen yıllarda ürün gamını daha da genişleterek sektöre yüks​ek kaliteli ürünler sunmaya devam edecektir. 


FİTOMER markası ile ürünlerini Bezmialem Fitoterapi Merkezi ve  https://www.vakifzeytinleri.gov.tr/ adresinde bulunmaktadır.


Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!