Sarı Kantaron Yağı 100ml

40.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

Ürün Adı

Sarı Kantaron Yağı

İçeriği

Sarı Kantaron Yağı (Hypericum perforatum L.)

Ambalaj

100 ml

Elde Edilme Metodu

Maserasyon tekniği kullanılarak üretilmiştir.

 

Bilgi

Sarı kantaron bitkisi Hypericaceae familyasındandır.Orta Çağda Eski Yunanlılar yaraları iyileştirmek amacı ile kullanmışlardır.Dünyanın birçok yerinde bulunan bir bitkidir.Bitkinin içeriğindeki hypericin önemli bir etken maddedir.Ayrıca sarı kantaron tanen ve uçucu yağ ihtiva eder.

Kullanım Önerisi

Günde 1-3 defa bir bardak suya 4-6 damla damlatılarak içilebilir.

 

Muhafazası

-Oda sıcaklığında (15-30° C) muhafaza ediniz.

-Isı,ışık ve nemden koruyunuz.

-Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

 

 

Uyarılar

-Hamile ve çocukların kullanmadan önce hekime danışması gerekmektedir.

-İlaç değildir.

-Sağlığı desteklemek amacıyla üretilmiş ürünlerdir.Sarı Kantaron Yağı 


http://bitem.bezmialem.edu.tr/images/sari-kantaron-yag.pdf    Vücutta oluşan küçük yaralar ve yanıklar, güneş yanıkları, sıyrıklar, ezilmelerin tedavisinde


Vücuttaki hücreleri yenileyerek güzel ve pürüzsüz bir cilde kavuşmayı sağlamada faydalıdır.


Vücuttaki morarmalara, çiziklere, burkulmalara, kızarıklıklara oldukça iyi gelir.


Baş ağrısında, zihinsel hastalıklarda, aşırı duyarlılık hastalığında ve bunların dışında omurilik hastalıkları, boyun tutulması, sırt-bel-kas ağrıları gibi romatizmal hastalıklarda iyileştirici bir etkiye sahiptir.


Mideyi korumak maksadıyla, ülser, gut ve sarılık hastalıklarına karşı kullanıldığı bilinir.
FİTOMER   HAKKINDAİstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2010' yılında kurulan bir VAKIF Üniversitesidir.


“ İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama merkezi (FİTOMER)”  Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi ve İstanbul kalkınma ajansının destekleriyle kurulan Türkiye’ nin ilk ve tek  YÖK onaylı Fitoterapi merkezidir.  


Bu kuruluş, Üstün  teknoloji ve bilgi birikimini kullanarak etik değerler ve modern bilimin ışığında Fitoterapi ürünlerini doğru biçimde üretmeyi ve  geliştirmeyi amaçlamaktadır.


Aynı zamanda etik değerler ve Modern bilimin ışığında Fitoterapiyi uygulayarak Toplum sağlığının korunması, iyileştirilmesi, tedavi amaçlı Bitkisel ürünlerin kullanımı ile ilgili araştırmalar yapan, Bitkisel ürünlerin standardizasyonu, kalite kontrolleri ve ruhsatlandırma alanında uzman desteğinin sağlandığı bir kuruluştur. 

http://bitem.bezmialem.edu.tr    


Ulusal ve uluslararası mevzuat çerçevesinde bitkisel hammaddeleri kullanarak yeni  fonksiyonel gıda, takviye edici gıda, kozmetik ve bitkisel ilaçlar geliştirilmesi yönündeki tüm süreçlere katkıda bulunmak, ürünlerin kalitesinin arttırılmasını sağlamak, sorunları giderilmesi yönünde ilgili sektörler ile bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.


 Araştırma ve uygulamalar modern ve bilimsel yöntemler ile yapılmaktadır. Bünyesinde Geliştirdiği ürünler ile Sağlıkta öncü olmayı hedeflemektedir.


Uzman kadrosu, geniş laboratuvar cihazlarıyla mevzuatlara ve standartlara uygun üretimler yapmaktadır.http://bitem.bezmialem.edu.tr 


Üretilen her bir    hammaddenin analizi uzmanlar tarafından en ayrıntılı şekilde  yapılmakta ve kalitesi bilimsel olarak kanıtlandıktan sonra satışa sunulmaktadır.


Beslenme ve Bitkisel yağlar

Beslenme ve Bitkisel yağlar
Beslenme, bilinçli bir şekilde planlandığında sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir öğesi, vücut direncinin arttırılarak hastalıklara karşı korunma, daha kaliteli bir yaşam sürme gibi  fonksiyonları yerine getirmede önemli bir etkendir. 


Yapılan bilimsel çalışmalar, gıdaların doğal olarak ve doğru tüketilmesinin insan sağlığı açısından önemini vurgulamaktadır.


Sağlık ve Kozmetikte Bitkisel Yağların önemiSağlık ve Kozmetikte kullanılan Doğal bitkisel yağlar, olumlu etkileri sayesinde birçok ürünün içeriğinde yer almaktadır.  Son yıllarda Dünyada ve Ülkemizde fonksiyonel gıda olarak çok fazla kullanılmaya başlanmıştır.


Günümüzde doğal bitkisel yağlar yaşamın birçok alanında pratik çözümler sunduğu için artık yaşamamıza girmiştir.
Soğuk Pres Yağlar ve Sağlığımız


Yağlar, İnsanın beslenmesi için gerekli olan en önemli olan organik maddelerden biridir. Sadece Yüksek enerji kaynağı değil, yağda çözülen vitaminler bulundurmaları, proteinler ile birleşerek lipoproteinleri oluşturmaları ve metabolik aktivitelerde görev almaları bakımından da önemlidirler.


Soğuk pres yağlar ısı uygulanmadan sadece mekanik işlemler ile yağın doğasını bozmadan üretilirler. Trans yağ asitleri oluşturmaz. A,D,E, ve K, vitaminlerini de bünyelerinde bulundururlar. Bu durum beslenme değeri açısından çok önemlidir. Yüksek sağlık koruyucu, güçlendirici ve antioksidan etkiye sahiptirler.


Katkı  ve koruyucu madde içermez. Proses sürecince yüksek derecede ısı işlemine maruz kalmaz. Böylece fayda sağlayan maddeler  bakımından çok zengindirler.


Kalp damar sağlığını korumaya yardımcıdırlar. Kötü kolesterol olarak bilenen LDL’nin antioksidan etki ile giderilebildiği bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir.


Bu yağlar içindeki elzem maddelerin faydalarını korumaları için doğrudan tüketilmeli, pişirme ve kızartma gibi işlemlere maruz bırakılmamalıdır.
Bizler;Ayvalık Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü (VAKIFLAR)  olarak, Üniversitemizin Ürettiği, Kalitesi kanıtlanmış adeta bir sağlık iksiri olan Doğal ve Soğuk pres Güvenilir Bitkisel yağ ürünlerimizi  Sizlere sunarak;

Sağlığımızın korunması  ve güçlenmesine katkıda bulunmayı  hedefliyoruz.


 


 

Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!