Satış sözleşmesi ve Diğer Formlar

 

Ürün Satış, Sipariş, Teslimat ve İade Koşulları
 
            SİPARİŞ
•          Sitemizde yer alan tüm fiyatlar sipariş günü esasına uygun olarak geçerlidir ve fiyatlara KDV dâhildir. Bütün fiyatlar Türk Lirası (TL) cinsindendir.
•          Sipariş verdiğiniz ürünler size anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla gönderilecektir.
•          Teslimat bedeli, ürün alışveriş sepetine eklediğinde gösterilmektedir.
•          Siparişlerim sayfasından teslimat bilginizi takip edebilirsiniz.
•          Sepetiniz, sitemizde yaptığınız alışveriş sırasında seçtiğiniz ürünleri sakladığınız bölümdür. Alınan ürünlere ve ödemelere ilişkin tüm bilgiler buraya kaydedilir.
•          Siparişlerinizin teslimat durumunu üyelik bilgileriniz ile üst menüde bulunan Siparişlerim kısmından takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin tedarik edilmesi aşamasında sipariş durumunuz “İşleme Alındı” olarak gözükecektir. Siparişiniz kargoya teslim edildiği andan itibaren kayıtlı e-posta adresinize kargo takip bilgileri bildirilmektedir.
•          Siparişinizin gecikmesi durumunda 0 266 3731174 dahili 12 no’lu telefondan bizi arayarak ürününüzün gecikmesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Hızlı dönüş için info@vakifzeytinleri.gov.tr adresimize mail atarak da bilgi alabilmektesiniz.
•          Siparişlerim sayfamızdan siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Teslimatınız kargoya verildiğinde, sistemimiz İşleme Alındı / Kargoya Teslim Edildi şeklinde bilgilendirme e-posta’larıyla ayrıca sizi haberdar etmektedir.
 
              ÖDEME
•          Alışverişlerde teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının hesaplarımıza geçtiği andır.
•          Sipariş, tutarın 5 iş günü içerisinde işletme hesabına geçmemesi durumunda iptal edileçektir.
 
            BANKA HESAP NUMARAMIZ
•          ALICI: Ayvalık Vakıf Zeytinlikleri İşletme Müdürlüğü
•          ŞUBE: Vakıflar Bankası Edremit Şubesi(şube kodu 041)
•          HESAP NO: 00158007281019688
•          IBAN: TR 5800 0150 0158 0072 8101 9688
         
KARGO ÜCRETLERİ
•          250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir. 250 TL altı siparişlerde ise kargo ücreti müşteriye aittir.
 
 
          
 
           TESLİMAT ŞARTLARI
•          Sipariş bedelinin ödenmesinden sonra, en geç 3 iş günü içerisinde ürünler kargoya teslim edilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra, bölgenize göre 24 ya da 48 saat içerisinde teslimatınız gerçekleşir.
•          Bu süre içinde siparişinizin size veya belirttiğiniz adrese ulaşmaması durumunda, 0(266) 3731174dahili 12 numaralı telefondan veya info@vakifzeytinleri.gov.tr  adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.
•          Siparişleriniz anlaşmalı kargo servisleri aracılığı ile teslim edilmektedir. Siparişleriniz kargoya teslim edilir edilmez e- posta adresinize gönderildiğine dair teyit bilgisi gönderilmektedir. Sipariş numaranız, sipariş verdiğiniz ürün adı bilgilerinizle beraber e-posta aracılığı ile ya da yurtiçi kargo sitesinden günün 24 saati kargo teslim detaylarınıza ulaşabilirsiniz.
•          Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak siparişinizi kontrol ediniz. Siparişinizi tam eksiksiz ve hasarsız olarak teslim aldığınıza dair kargo yetkilisine bir imza vermelisiniz. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız ve derhal bizimle irtibata geçiniz. Eğer ürün eksik veya hasarlı ise gerekli inceleme yapıldıktan sonra siparişiniz en kısa zamanda tekrardan size ulaştırılacaktır.
•          Teslimat adresi ve fatura adresinin aynı olduğu siparişlerde, ürün, fatura ve irsaliye belgeleriyle birlikte teslim edilecektir. Teslimat adresi ve fatura adresinin farklı olduğu siparişlerde, ürünün faturası, fatura adresine gönderilecek, ürünün irsaliyesi ise, ürünle birlikte teslimat adresine gönderilecektir. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini unutmayınız.
•          Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız ve mutlaka size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası bildiriniz.
•          Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi işletmemize geri getirecektir.
 
            İADE ŞARTLARI
•          Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 7 gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilirler.
•          Genel olarak satın aldığınız ürünlerin kapağını açmadan, ambalajını tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde ürünleri iade edebilirsiniz. Öncelikle info@vakifzeytinleri.gov.tr  adresine iade etmek istediğiniz ürün ve iade nedenini açıklayan bir bilgi e-postası atmanız gerekmektedir. Konuyla ilgili size en kısa zamanda bir dönüş yapılacaktır. E-posta ile önceden bildirilmeyen iade istekleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.
•          İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu ve varsa diğer tüm evrak ve materyallerin, varsa gönderilen hediyeleriyle birlikte eksiksiz olarak, Vakıf Zeytinlikleri İşletme Müdürlüğü /Edremit adresine kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.
•          İşletmemizin anlaşmalı kargo firması ile yaptığınız gönderimlerde sizden herhangi bir kargo ücreti alınmayacaktır. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.
•          Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
•          İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
•          385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca yeni uygulamaya göre, eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.
•          İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda, “info@vakifzeytinleri.gov.tr ” adresine iade ile ilgili önceden göndermiş olduğunuz e-posta ile sitemizden gelen cevabın çıktısını ürünle beraber kargo ile göndermeniz gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
•          Sipariş müşteriye gönderilirken alınan ulaşım bedeli müşteriye geri ödenmeyecek, ancak iadesi kabul edilmiş müşteriler için ürünü geri almak için ödenen kargo bedeli işletmemiz tarafından karşılanacaktır.
•          Para iadesi ise, paketin elimize ulaşması üzerinden geçen kanuni süre olan 10 gün içerisinde yapılmaktadır.
•          Bu sürenin uzaması aşağıda sıralanan sıkça karşılaşılan bazı sebeplerden ötürü olmaktadır:         
        1. Hatalı hesap numarası,
 
        2. Eksik banka veya şube bilgisi,          
 
        3. Vadeli hesap numarası,
        4. Hesap numarası yerine kredi kartı veya bankamatik kartı numarası verilmesi
 5.İsme yapılan havale ya da EFT’nin zamanında alınmaması gibi müşterilerimizden kaynaklanan hatalar
•          Müşterilerimiz kendi adlarına olmayan başka bir hesaba iade tutarını talep edemezler ve kanunen böyle bir geri ödeme mümkün değildir. Bu gibi durumlarda kişi adına havale yapılması mümkündür.
•          İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği incelenir. İade onaylanırsa, ürün için ödenmiş olan meblağın tamamı 7 gün içinde hangi yolla ödendiyse (EFT, havale, kredi kartı) aynı yoldan iade edilir. İade ürünlerde tespit edilen hasar, eksik v.b. gibi maddi kayıplar müşteriye rapor edilir ve gerekli maddi kesinti yapılarak para iadesi yapılır. havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
•          Eğer iade edilen üründe işletmemizin bir kusuru varsa, tüm gönderi maliyetleri bize aittir. Üründe bir kusur yoksa sevkiyat ve iade gönderi maliyetleri iade edilecek toplam tutardan düşülecektir.
•          Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
•          Sitemizden ürün satın alınması, yukarıda ilan edilmiş hüküm ve koşulların kabul edildiği anlamına gelmektedir.

Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile tüketicinin cayma hakkı düzenlenmiş olup, söz konusu madde aşağıdaki gibidir:

Tanımlar
Madde 4- Bu Yönetmeliğin uygulanmasında;

g) Tüketici: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi,

ifade eder.

Cayma Hakkı

Madde 8 - Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.
Malın teslimi sözleşmeye taraf olan tüketici dışında bir kişiye yapılsa dahi tüketici cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda satıcı malı 9 uncu maddenin dördüncü fıkrası hükmü uyarınca üçüncü kişiden teslim alır.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz.

(Değişik fıkra: 09/10/2007- 26668 S.R.G Yön/5.md.) Satıcı veya sağlayıcının 6 ncı veya 7 nci maddede belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, satıcı veya sağlayıcı en geç otuz gün içerisinde eksikliği giderir. Bu durumda yedi günlük süre, söz konusu eksikliğin giderildiğine dair bilginin yazılı olarak tüketiciye ulaştırıldığı tarihten itibaren başlar. Aksi takdirde, tüketici cayma hakkını kullanmak için yedi günlük süre ile bağlı değildir.

Tüketicinin ödediği bedel kısmen veya tamamen satıcı veya sağlayıcı tarafından ya da satıcı veya sağlayıcı ile kredi veren arasındaki anlaşmaya dayanılarak karşılanıyorsa, cayma hakkının kullanılması halinde, kredi sözleşmesi de hiçbir tazminat veya cezai şart tutarını ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın kendiliğinden sona erer. Ancak bunun için, cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir.

Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.

Satış SözleşmesiVakıflar, kullanıcıların kendisinewww.vakifzeytinleri.gov.tr adlı web sitesi üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgileri üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Vakıflar, kişisel bilgileri, üçüncü kişilere, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi`nde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Vakıflar gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Web Sitesi vasıtasıyla Web Sitesi`ne üyelik sıfatların kazanılması için kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) vermeleri gerekmektedir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılır. Vakıflar tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya web sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturmalarda ve araştırmalarında kullanılabilir.
Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. Vakıflar, işbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Aşağıda belirtilen durumlarda Vakıflar, işbu gizlilik politikası hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar;
a.       Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının;
b.       Vakıflar’ın kullanıcılarla akdettiği sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmasının;
c.       Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve
d.       Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerdir.
Vakıflar, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Vakıflar, kullanıcılar ve kullanıcıların Web Sitesi`ni kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, Web Sitesi`ni kaç kişinin kullandığını, bir kişinin Web Sitesi`ni hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
Vakıflar, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman Web Sitesi`de yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Vakıflar’ın değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Web Sitesi`nde yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.
 

 

Kredi kart bilgileriniz vakifzeytinleri.gov.tr  sitesinde kayıtlı tutulmaz. Bilgiler 128 bit SSL şifreleme ile bize, ardından onaylanmak üzere bankaya ulaşır. Kredi kart bilgileriniz sitemizde kayıtlı tutulmadığından, bilgiler başkaları tarafından görülmesi ve ele geçirmesi mümkün değildir.

vakifzeytinleri.gov.tr  alışveriş sitesinde kullanmış olduğunuz kişisel bilgileriniz (ad soyad, email gibi) başka kişi ve kuruluşlarla paylaşılmaz.

Üye olurken verdiğiniz bilgilere sadece siz ulaşabilir, değiştirebilir ya da silebilirsiniz. vakifzeytinleri.gov.tr sitesine kayıt olmak için kullanılan bilgiler yalnız kendi analizlerimiz için kullanılır.

vakifzeytinleri.gov.tr  alışveriş sitesinde kullanılan tüm grafik, yazı ve resimlerin kullanım hakkı vakifzeytinleri.gov.tr sitesine ait olup, izinsiz kullanım halinde her türlü yasal hakkını saklı tutar.

vakifzeytinleri.gov.tr  sitesi üzerinde farklı web sitelerinin linkleri olabilir. vakifzeytinleri.gov.tr tarafından verilen güvenceler yalnız site içinde geçerlidir, bağlantılı olan ya da olmayan diğer siteleri kapsamaz.

vakifzeytinleri.gov.tr  sitesi üyelik şartlarına uymayan ya da etik davranmayan kişilerin üyeliklerini iptal edebilir ya da dondurabilir.

vakifzeytinleri.gov.tr  sitesi her türlü bilgiyi değiştirme hakkını saklı tutar.

 

Ürün Sepetinize eklendi!