Tatlı Badem Yağı 100ml

32.00 TL
Hızlı Gönderim
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar

Ürün Adı

Tatlı Badem Yağı

İçeriği

Tatlı Badem Yağı (Oleum prunus amygdalus var.Dulcis)

Ambalaj

100 ml

Elde Edilme Metodu

Soğuk pres yöntemiyle elde edilmiştir.

 

Bilgi

Tatlı badem yağı, badem tohumlarının soğuk preslenmesi ile elde edilmiştir.Yüksek miktarda protein,oleik ve linoleik esansiyel yağ asitleri (omega-6 ve omega-9) ve A vitamini içeriğine sahiptir.

Kullanım Önerisi

Günde 1-3 defa bir bardak suya 4-5 damla damlatılarak kullanılabilir (Masaj yolu ile ciltte de kullanılmaktadır).

 

Muhafazası

-Oda sıcaklığında (15-30° C) muhafaza ediniz.

-Isı, ışık ve nemden koruyunuz.

-Çocukların ulaşamayacağı yerde tutunuz.

 

 

Uyarılar

-Hamile ve çocukların kullanmadan önce hekime danışması gerekmektedir.

-İlaç değildir.

-Sağlığı desteklemek amacıyla üretilmiş ürünlerdir.


Tatlı Badem Yağı 

http://bitem.bezmialem.edu.tr/images/tatli-badem.pdf 


Cildi yumuşatma,kuru cilt ve egzama gibi cilt durumlarını tedavi etme,ciltteki ölü hücreleri arındırma gibi özelliklere sahiptir.

Ciltte oluşan deformasyonları gidererek cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Gebelikte görülen deri çatlaklarının iyileşmesine ve kaşıntının azalmasına yardımcı olur.

Taşıdığı bileşenler açısından saçı beslediği ve güçlendirdiği düşünülmektedir.

LDL kolesterolü düşürmek ve bağırsak hastalıklarını önlemek amacıyla kullanılabilir.


FİTOMER   HAKKINDA


İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2010' yılında kurulan bir VAKIF Üniversitesidir.


“ İstanbul Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama merkezi (FİTOMER)”  Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi ve İstanbul kalkınma ajansının destekleriyle kurulan Türkiye’ nin ilk ve tek  YÖK onaylı Fitoterapi merkezidir.  http://bitem.bezmialem.edu.tr/ 


Bu kuruluş, Üstün  teknoloji ve bilgi birikimini kullanarak etik değerler ve modern bilimin ışığında Fitoterapi ürünlerini doğru biçimde üretmeyi ve  geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Aynı zamanda etik değerler ve Modern bilimin ışığında Fitoterapiyi uygulayarak Toplum sağlığının korunması, iyileştirilmesi, tedavi amaçlı Bitkisel ürünlerin kullanımı ile ilgili araştırmalar yapan, Bitkisel ürünlerin standardizasyonu, kalite kontrolleri ve ruhsatlandırma alanında uzman desteğinin sağlandığı bir kuruluştur.


Ulusal ve uluslararası mevzuat çerçevesinde bitkisel hammaddeleri kullanarak yeni  fonksiyonel gıda, takviye edici gıda, kozmetik ve bitkisel ilaçlar geliştirilmesi yönündeki tüm süreçlere katkıda bulunmak, ürünlerin kalitesinin arttırılmasını sağlamak, sorunları giderilmesi yönünde ilgili sektörler ile bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Araştırma ve uygulamalar modern ve bilimsel yöntemler ile yapılmaktadır. Bünyesinde Geliştirdiği ürünler ile Sağlıkta öncü olmayı hedeflemektedir.

Uzman kadrosu, geniş laboratuvar cihazlarıyla mevzuatlara ve standartlara uygun üretimler yapmaktadır.


Üretilen her bir    hammaddenin analizi uzmanlar tarafından en ayrıntılı şekilde  yapılmakta ve kalitesi bilimsel olarak kanıtlandıktan sonra satışa sunulmaktadır.


Beslenme ve Bitkisel yağlar


Beslenme, bilinçli bir şekilde planlandığında sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir öğesi, vücut direncinin arttırılarak hastalıklara karşı korunma, daha kaliteli bir yaşam sürme gibi  fonksiyonları yerine getirmede önemli bir etkendir. 


Yapılan bilimsel çalışmalar, gıdaların doğal olarak ve doğru tüketilmesinin insan sağlığı açısından önemini vurgulamaktadır.


Sağlık ve Kozmetikte Bitkisel Yağların önemi


Sağlık ve Kozmetikte kullanılan Doğal bitkisel yağlar, olumlu etkileri sayesinde birçok ürünün içeriğinde yer almaktadır.  Son yıllarda Dünyada ve Ülkemizde fonksiyonel gıda olarak çok fazla kullanılmaya başlanmıştır.


Günümüzde doğal bitkisel yağlar yaşamın birçok alanında pratik çözümler sunduğu için artık yaşamamıza girmiştir.


Soğuk Pres Yağlar ve Sağlığımız


Yağlar, İnsanın beslenmesi için gerekli olan en önemli olan organik maddelerden biridir. Sadece Yüksek enerji kaynağı değil, yağda çözülen vitaminler bulundurmaları, proteinler ile birleşerek lipoproteinleri oluşturmaları ve metabolik aktivitelerde görev almaları bakımından da önemlidirler.


Soğuk pres yağlar ısı uygulanmadan sadece mekanik işlemler ile yağın doğasını bozmadan üretilirler. Trans yağ asitleri oluşturmaz. A,D,E, ve K, vitaminlerini de bünyelerinde bulundururlar. Bu durum beslenme değeri açısından çok önemlidir. Yüksek sağlık koruyucu, güçlendirici ve antioksidan etkiye sahiptirler.


Katkı  ve koruyucu madde içermez. Proses sürecince yüksek derecede ısı işlemine maruz kalmaz. Böylece fayda sağlayan maddeler  bakımından çok zengindirler.

Kalp damar sağlığını korumaya yardımcıdırlar. Kötü kolesterol olarak bilenen LDL’nin antioksidan etki ile giderilebildiği bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir.


Bu yağlar içindeki elzem maddelerin faydalarını korumaları için doğrudan tüketilmeli, pişirme ve kızartma gibi işlemlere maruz bırakılmamalıdır.


Bizler;


Ayvalık Vakıf Zeytinlikler İşletme Müdürlüğü (VAKIFLAR)  olarak, Üniversitemizin Ürettiği, Kalitesi kanıtlanmış adeta bir sağlık iksiri olan Doğal ve Soğuk pres Güvenilir Bitkisel yağ ürünlerimizi  Sizlere sunarak  sağlığımızın korunması  ve güçlenmesine katkıda bulunmayı  hedefliyoruz.


 

 

Henüz bir yorum girilmemiş.
Yorum girebilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ürün Sepetinize eklendi!